Reyhan Şengün: Yüksek enflasyon, kelimenin gerçek anlamıyla ülke için bir “beka” sorunudur!

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları İl Divan Toplantısı gerçekleştirdi. İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün "Yüksek enflasyon, kelimenin gerçek anlamıyla ülke için bir “beka” sorunudur!" dedi.

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları ağustos ayı çalışmalarını değerlendirmek üzere Eylül ayı İl Divan Toplantısını, Seka Park’ta gerçekleştirdi. İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile davetlilerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün yaptı.

85 milyon insanımızın huzur, güven, düzen ve kazanç bulacağı müreffeh, demokratik, adil ve hakkı üstün tutan bir Türkiye'yi hep birlikte inşa etmenin kararlılığı ile bugün burada bu toplantıyı icra ediyoruz.

 GERÇEK "BEKA SORUNU" YÜKSEK ENFLASYONDUR

Ekonomik problemler, uzun zamandır insanımızın canını yakmaya devam ediyor. Toplumsal huzurumuzu dinamitlemeye, parçalamaya devam ediyor. Yüksek enflasyon ne yazık ki, sadece ayda bir değişen istatistikî rakamlardan ibaret değildir.
Yüksek enflasyon; derinleşen ve kronik hale gelen yoksulluk demektir; temel ihtiyaçların giderilememesi, toplumsal huzurun tahribata uğraması demektir; böylece ülkenin sosyal, ekonomik ve politik istikrarsızlık anaforuna yakalanması demektir.
Yüksek enflasyon; neden olduğu yoksullukla birlikte geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yeterli düzeyde beslenememesi demektir; gençlerin uyuşturucu batağına düşmesi için uygun zemin demektir ve enflasyon ahlaki temelleri ve toplumsal bağları sarsan zehirli bir sarmaşık gibidir.
Kısaca, enflasyon toplumsal yıkım demektir.
Yüksek enflasyon, kelimenin gerçek anlamıyla ülke için bir “beka” sorunudur!
Yüksek enflasyon; hayatın her alanında kalitenin düşmesidir, insanca yaşama standardının yok olmasıdır, verimliliğin düşmesidir.

ENFLASYONLA MÜCADELE İNSANÎ BİR GÖREV VE ZORUNLULUKTUR!

Bizim, Saadet Partisi olarak ısrarla "insanca yaşam" vurgusu yapmamızın nedeni de budur. Enflasyonla mücadele sadece ekonomik bir gereklilik değildir, aynı zamanda insanî bir görev ve zorunluluktur! Kuşkusuz tek problemimiz enflasyon değildir. Keşke öyle olsaydı. Fakat, Türkiye’nin önünde çok büyük ekonomik sorunlar yumağı var.

İKTİDARA VE ÜLKEMİZİN PROBLEMLERİNE ÇÖZÜM ÜRETMEYE TALİBİZ

Saadet Partisi olarak, onurlu ve tertemiz bir maziye, bir geleneğe sahip, insanlığa karşı sorumluluk bilinci yüksek bir görüşün temsilcisi olan siyasi partiyiz. İktidara ve ülkemizin problemlerine hızlı ve kalıcı çözümler üretmeye talibiz. Mevcut ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gece gündüz gayret ediyoruz ve edeceğiz. Kararlıyız.

“HAKKI ÜSTÜN TUTAN ADİL BİR DÜZEN” kurulmalıdır

Ülkemizde her şeyden önce hukukun üstünlüğü hâkim kılınmalı, adalet sisteminin bağımsızlığı ve tarafsızlığı tesis edilmelidir. HAKKI ÜSTÜN TUTAN ADİL BİR DÜZEN kurulmalıdır.
Kurum ve kurallar işler hale getirilmeli ve yapısal reformlar bir bir hayata geçirilmelidir.
Sürdürülebilir ve uzun vadeli iktisadi politikalar inşa edilmelidir.
Ekonomide öngörülebilirlik sağlanmalı, iş ve siyaset dünyasında güven ortamı tesis edilmelidir.Biz Saadet Partisi olarak uzlaşı ve istişare kültürünü her alana yayacak ve büyük uzlaşıyı sağlayacağız.
Kamu yönetiminde liyakati yeniden hayata geçireceğiz. Erdemli bir toplum meydana getireceğiz. Para üzerinden para kazananları değil, üretenleri ve alın teri dökenleri destekleyeceğiz. Hakkaniyeti esas alacağız.
Refahın toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, adil bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Örnek bir refah toplumu oluşturacağız.
İstihdamı artıracak ve halkımızı sosyal yardımlarla değil, kendi ayakları üzerinde durur hale getireceğiz. İnsanımızı işsiz ve aşsız bırakmayacağız.
Bizler siyaseti zenginleşme kaynağı olarak değil, ülkemize ve insanımıza hizmet aracı olarak görüyoruz.

UMUDUN VE GÜVENİN ADRESİ SAADET PARTİMİZDİR

Sahada çok net bir şekilde görülüyor ki; vatandaşlarımız için umudun ve güvenin adresi Saadet Partimizdir. Milletimizin bize olan güvenini boşa çıkarmamak ve her geçen gün umudu daha da büyütmek için 7/24 çalışıyoruz, aynı kararlılıkla çalışmaya da devam edeceğiz.
Ülkemizin ihtiyacı olan politikalarımızla ve tertemiz kadrolarımızla biz sadece seçimlere değil, bugün itibariyle iktidara da hazırız.”

 

 

 

 

 

 

 

29 Eyl 2022 - 12:23 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Fikir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Fikir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Fikir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Fikir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Fikir Gazetesi , Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 320 01 62
Reklam bilgi


Anket Kimi Cumhurbaşkanı görmek istersiniz?
Tüm anketler