Numan Kurtulmuş: “1 metrelik bez parçası dediğini dün gibi hatırlıyorum!”

AK Parti Gebze ilçe başkanlığının 104. genişletilmiş ilçe danışma toplantısında sözü alan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “CHP başkanının başörtüsüne nasıl “1 metrelik bez parçası” dediğini dün gibi hatırlıyorum. Seçim yaklaştığı için bazı çevrelerden oy olmak için başörtüsü teklifini gündeme getirdiler. Biz kimsenin samimiyetini sorgulamayız.” dedi.

Gülşah Akyıldız
Gülşah Akyıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Gebze ilçe başkanlığının 104. genişletilmiş ilçe danışma toplantısı bugün Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. AK Parti Gebze teşkilatının bir araya geldiği ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ilçe danışma toplantısına AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş katıldı.

YOĞUN KATILIM

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği danışma meclisine; AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi,AK Parti MKYK Üyesi Serpil Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Yaşar Çakmak, AK Parti MKYK Yedek Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, AK Parti Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Altuntaş, AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Habibe Yıldırım Çırak, AK Parti eski il başkanı Mahmut Civelek ve partililer katıldı.

KURTULMUŞ; “AK PARTİ BİR DAVANIN PARTİSİDİR”

Programda sözü alan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş şu ifadelere yer verdi, “İl ve ilçe danışma meclislerimiz aynı zamanda durum tespiti yaptığımız, nerede olduğumuzu belirlediğimiz, sözleşmemizi gerçekleştirdiğimiz toplantılardır. İlçe danışma meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah sizlerin yolunu açsın. Sevgili gençler, siyasette nereden geldiğini unutmamak zorundayız. Eğer durum tespitini yapamazsak ve nereden geldiğimizi unutursak nereye gideceğimizi de şaşırırız. Ben pusula olacak bazı şeyleri söylemek istiyorum. Şöyle bir AK Parti’nin Gebze kuruluşundan bu yana yüzlerce saat konuşulmuş. Faaliyet raporlarının arkasında da saatler var. Yani binlerce saat konuşulmuş. Binlerce saat de hizmet edilmiş.

BU PUSULAYI HEP BİRLİKTE ELİMİZDE TUTMAK ZORUNDAYIZ

Bu toplantılarda milyonlarca cümle kurulmuş. Bu toplantılarda on binlerce kardeşimiz gelmiş ve geçmiş. Muazzam bir birikim. Peki bu insanlar neden bir araya geldi? Hanım kardeşlerimiz eşlerini, çocuklarını bırakarak kapı kapı dolaşıyorlar? Ana kademedeki arkadaşlarımız neden bu mücadeleyi veriyorlar? Bu mücadelenin arkasındaki asıl hedefi unutursak yolumuzu şaşırırız. Türkiye’yi yöneten bazı siyasi partiler de vardı. Onlardan geriye sadece isimleri kaldı. O insanlar beceriksiz oldukları için mi isimleri kaldı? Onlar ortak bir davaya sahip olmadıkları için dağılıp gittiler. AK Parti sadece siyasi parti olmaktan öte, bir davanın partisidir. Bu davayı unutursak navigasyon çalışmaz. Bir büyük dava şuuruyla katkı verenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu pusulayı hep birlikte elimizde tutmak zorundayız.


“AK PARTİ MÜCADELE VERİYOR”

Dava dediğimiz şey nedir? İki temel ayağı vardır. Yeniden güçlü Türkiye kurmaktır. Yıllardır bunun için mücadele ediyoruz. AK Parti yıllardır bunun için mücadele ediyor. Rahmetli Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu’da bu dava için mücadele etti. 20 yıldır Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bu mücadele devam ediyor. Çok önemli işler ortaya koyuldu. Türkiye’nin İHA’ları SİHA’ları bir marka haline geldi. Bunların hepsi ayrı büyük hizmettir. Emeği geçen herkese şükranlarımızı ifade ediyoruz, Allah razı olsun diyoruz.

“DARBENİN YOLUNA BAŞVURANLARIN DEFTERİNİ BU MEMLEKET DÜRDÜ”

Şimdi soru şu. Bütün bunları yaptıran şeyler nedir? Paranız mühendisiniz olursa köprü, ev yaparsınız. Asıl bunları yaptıran zihniyet değişimidir. Türkiye’de büyük bir zihniyet değişimi olmuştur. AK Parti’nin hizmetleri vesayet odaklarının sesini kısmış ve onları itibarsız hale getirmiştir. Önceki dönemleri de hatırlıyorum. Bu memlekette üst rütbeli generalin söylediğine göre siyaseti tanzim edecek başlıklar atılıyordu. İkide bir çok partili siyaset hayatımızda 5 tane darbe var. Darbenin yoluna başvuranların defterini bu memleket dürdü. Eğer vesayet sistemini yok etmeseydiniz İHA’larımızı SİHA’larımızı yapamazdınız. Milli Sanayi’de bu noktaya gelemezdiniz.

“1960 DARBESİNDEKİ ZİHNİYET KİMİN ZİHNİYETİ?”

Selçuk Bayraktar kendisine çıkarılan engelleri bir anlatsa Türkiye’nin ne kadar zorluklarla bu noktaya geldiğini görürsünüz. Nuri Demirağ gibi bir adam Recep Tayyip Erdoğan döneminde olsaydı Türkiye çoktan savaş uçaklarını yapmış ve Dünya’ya satıyor olurdu. Nuri Demirağ zengin bir ailenin çocuğuydu. Yeşilköy havaalanını biliyorsunu, Demirağ ailesinin mülküydü. Diyoruz ya eski dönemlerin dili olsa da konuşsa. TURSAŞ yetkilileri gelen telefonla masadan kaldırıldı. Bu devirler geride kaldı. İç ve dış vesayet ortaklarının hiçbirinin gücünün yetmeyeceği bir ortam yaratılmıştır. Vesayet sistemini çöp tenekesine attık. Milletin üstüde hiçbir gücün olmadığı bir siyaset iklimine geçilmiştir. Biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Şimdi mangalda kül bırakmıyorlar. Demokrasiden bahsediyorlar. 1960 darbesindeki zihniyet kimin zihniyeti? Artık şapkasını alıp gidecek bir irade yoktur.

BAŞÖRTÜSÜ AÇIKLAMASI

15 Temmuz gecesindeki Allah razı olsun Kocaeli halkının verdiği tarihi desteği şükranla yad ediyoruz. Tayyip Erdoğan en zor zamanda kalktı ve milleti direnişe çağırdı. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Allah’tan başka hiçbir gücün önünde eğilmez. Cumhuriyet mitinglerinin arkasında güç kimdi? Şimdi hellaleşecek beyefendiler ya! Eyvallah hellalleşmek bizim dinimizde de olan bir şeydir. Helalleşmeden önce hayatını zindan ettiğiniz kişilerden özür dilemek zorundasınız. Kocaeli Üniversitesi’nde gencecik evlatlarımızın nasıl hayattan koparıldığını çok iyi hatırlayan birisiyim. 28 şubat’ın darbe şakşakçılarının nasıl CHP sözcüleri haline geldiğini dün gibi hatırlıyorum.


“1 METRELİK BEZ PARÇASI DEDİĞİNİ DÜN GİBİ HATIRLIYORUM!”

CHP başkanının başörtüsüne nasıl “1 metrelik bez parçası” dediğini dün gibi hatırlıyorum. Seçim yaklaştığı için bazı çevrelerden oy olmak için başörtüsü teklifini gündeme getirdiler. Biz kimsenin samimiyetini sorgulamayız. O zaman Cumhurbaşkanımız da grup toplantısında “madem siz başörtüsü sorunun çözülmesini istiyorsanız buyrun Anayasa değişikliği yapalım, bu meseleyi ortadan kaldıralım” dedi. Bizim için zaten problem olmayan bir mevzu. Bu sayın Kılıçdaroğlu’nun samimiyet sınavına tabi tutulduğu bir yerdir. Buyrun Anayasayı değiştirelim, Türkiye bu ayıbından tamamiyle kurtulmuş olur.

YENİ BİR BİRLEŞMİŞ MİLLETİN KURULACAĞINI GÖRECEKSİNİZ”

Bu Cumhuriyetin bir tane hakemi vardır o da millettir. İkinci büyük başarısı AK Parti’nin özgüven inşaasıdır. Benim neslim iyi bilir. Yaptırmazlar, bize müsaade etmezler lafını benim neslim çok duymuşyur. Belediyelerimizin ve bilim merkezlerimizin yapmış olduğu robotik kodlama atölyesinde çocuklara soruyoruz robot yapar mısın? Tabii ki yaparım diyor. Türkiye’nin gençleri için artık yapamayacak hiçbir şey yoktur. Hizmet ve eser siyasetimizi gerçekleştiren bu zihniyet değişimidir. “Ya siz neden Karadeniz’den petrol,doğalgaz arıyorsunuz” diyor. Büyüklerin güzel bir sözü vardır, “Elden gelen öğün olmaz, o da her vakit bulunmaz.” Elin oğluna güverenek biz yol yürüyemeyiz. Birinci ayağımız bu yere sağlam basacağız. Arkadaşlar, belki biz göremeyeceğiz fakat gençler önümüzdeki kısa bir süre içerisinde dünyada yeni bir birleşmiş milletlerin kurulacağını göreceksiniz. Bu yolu açan ve mücadeleyi başlatan sizlersiniz. İkinci ayağımız adil, hakkaniyetli ve güçlü bir Türkiye’nin kurulmasıdır. Bu sistem taşınamaz. Bakıyorsunuz Rusya-Ukrayna savaşı. Orada o savaşı durdurabilecek tek bir irade Recep Tayyip Erdoğan’dan çıkıyor. Mücadelemiz yeniden güçlü bir Türkiye’yi kurmak içindir.

08 Eki 2022 - 21:47 - Siyaset

Muhabir  Gülşah Akyıldızgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Fikir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Fikir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Fikir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Fikir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Kocaeli Fikir Gazetesi , Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 320 01 62
Reklam bilgi