Lastik-İş: Sendikamızın saygınlığını yok etmeye çalışıyorlar

Lastik-İş Sendikası, son dönemlerde yapılan saldırıların Sendikanın saygınlığını yok etmeye çalıştıklarını belirten bir basın açıklaması yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Lastik-İş Sendikası  son günlerde çıkan saldırılarla ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada, Saldırıların özellikle  Onursal Genel Başkan Abdullah Karacan’ın öldürülmesi ile başladığı ve sendikanın varlığını hedefleyen saldırıların devam ettiğini belirtti. Lastik-İş Sendikası, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sendikamızın Onursal Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın öldürülmesi ile başlayan sendikamızın varlığını hedefleyen saldırılar ahlaksızca sürdürülüyor. 10 Eylül’de yayınlanmış bulunan sendikamızın Başkanlar Kurulu açıklamasından sonra da asılsız ve iğrenç karalamaların devam ettiğini görüyoruz.

ASILSIZ SUÇLAMA

Bu nedenle Başkanlar Kurulumuz yeniden bir araya gelerek durumu değerlendirmiş ve bu açıklamanın yapılmasını gerekli görmüştür. Öncelikle bundan önce yapılmış tüm açıklamalar Başkanlar Kurulumuz tarafından bütün üyelerinin onayı ile ve ortak görüş olarak açıklanmıştır. Son dönemde yapılan saldırıların asıl hedefinin sendikamızın tüzel kişiliğini, saygınlığını ve mücadele gücünü zedelemek olduğuna başkanlar kurulumuzun kuşkusu yoktur. Başkanlar kurulumuz bir bütün olarak sendikamıza, Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’a, Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’ya ve Yönetim Kurulu üyelerine yönelik asılsız suçlama ve karalamaları nefretle kınamaktadır.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Başkanlar kurulumuz içinde bulunduğumuz dönemin özelliğini de dikkate alarak bu saldırıların başlangıç sürecine girilmiş bulunan lastik toplu iş sözleşmelerinde sendikamızı güçsüz bırakmak isteyen çevrelerce yaygınlaştırıldığı görüşündedir. Böylece kamuoyunda sendikamız hakkında kuşku bulutları ve soru işaretleri yaratılmaya çalışılıyor. Binlerce üyemizin geleceğine, işine ve ekmeğine yönelik bu ahlaksız saldırıya karşı Lastik-İş Sendikası bütün mensupları ve yönetici birimleriyle mücadele edecektir. ‘Çamur at izi kalsın’ şeklindeki çirkin bir anlayışın uzantısı olarak karanlık odaklarla ilişkili olduğu artık açığa çıkmış bir takım kişiler kendi çıkarları için adımlar atıyor. Yalan söylemekten çekinmiyor, iğrenç iftiralara başvuruyor.

SENDİKAMIZIN SAYGINLIĞINI YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sendikamızın Başkanlar Kurulu bildirisinin başkanlar kurulundan habersiz yayınlandığı yalanını dahi ortaya atabiliyorlar. Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ı karanlık çıkar ilişkileri içinde göstererek sendikamızın saygınlığını yok etmeye çalışıyorlar. Genel Başkanımız Alaaddin Sarı ile yönetim kurulu üyelerimizi de zorlama olduğu açıkça görülen sahte iddialarla bazı usulsüz ilişkilerin içinde olarak göstermeye çalışıyorlar.

ÇİRKİN İFTİRA VE SALDIRALARI KINIYORUZ

Daha önce de belirttiğimiz gibi Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak sendikamıza, Onursal Başkan’ımız Abdullah Karacan’a ve Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’ya yönelik çirkin iftira ve saldırıları şiddetle kınıyoruz. Lastik-İş Sendikasının, tarihinin hiçbir dönemi için hesabını veremeyeceği bir konu yoktur. Tüm işlem ve eylemler üyelerinden başlayarak büyük bir açıklık ve sorumluluk duygusu içinde herkesin gözü önünde yaşanmıştır; yaşanmaya devam edecektir. Lastik-işin tertemiz geçmişine yalancılar ve iftiracılar hiçbir leke süremeyecektir. Sendikamız Lastik-İş, Petrol, Kimya, Lastik işkolundaki işçilerin hak ve özgürlüklerini geliştirme mücadelesini önüne çıkan her türlü engeli aşarak sürdürecektir.

ÖLÜMÜNÜ FIRSAT BİLEREK SALDIRIYA GEÇMİŞLER

Bir önceki Başkanlar Kurulu açıklamasında belirttiğimiz gibi Abdullah Karacan’ın sağlığında sesleri çıkmayanlar, ölümünü fırsat bilerek bugün saldırıya geçmişlerdir. Ancak meydanı boş bulduklarını düşünenler yanıldıklarını en kısa sürede anlayacaktır. Çünkü Lastik-İş topluluğu, üyesinden temsilcisine, delegesinden yöneticisine kadar örgütüne, hak ve özgürlüklerine, geçmişine ve geleceğine sahip çıkmaktadır.

YASALAR ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER

Yalan yanlış iftiralarla Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’yı hedef alanlar da, sıçrattıkları çamurun içine gömülecek ve yasalar önünde hesap vereceklerdir. Çünkü yayılmaya çalışılan tehdit ve rüşvet iddiaları iğrenç iftiralardan başka bir şey değildir. Bu asılsız suçlamalar ve iftiralar konusunda yasal takibat ve suç duyuruları hızla gerçekleştirilecektir.

CEVABI EN KISA ZAMANDA ALACAKLAR

Lastik-İş, üyelerinin hak ve özgürlükleri için mücadelesini yükselterek kararlılıkla yoluna devam edecektir. Lastik-İş’i kamuoyunda küçük düşüreceklerini, suçlu göstererek zayıflatacaklarını sananlar Lastik-İş üyelerinden ve tüm mensuplarından gereken cevabı en kısa zamanda alacaktır. Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak bu konuda sendikamıza yönelik asılsız suçlama ve karalamalar için çok gerekli olmadıkça başka bir açıklama yapılmayacaktır. Tüm Kamuoyunu iğrenç ve asılsız suçlamalar konusunda dikkatli ve uyanık olmaya davet ediyoruz. Çünkü yöneltilen asılsız suçlama ve karalamalar sendikamızın yanı sıra tüm halkımızın ve çalışanların ekmek ve demokrasi mücadelesine yapılan bir saldırı niteliğindedir.”

22 Eyl 2021 - 21:17 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Fikir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Fikir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Fikir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Fikir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

11

Akıllı Olalım - Sonuna kadar Alaaddin başkan ve ekibinin sendikamızın arkasındayız.bu sendika lastik iş sendikası basit bi sendika değil.neden hep sözleşme üzeri bu tarz haberler çıkıyor hiç düşündünüzmü.sözleşme üzeri bu haberleri yapan kişiler bütün işçilere yanlış yapıyor.biz bu tarz kişilere fitne çıkaranlara hakkımızı helal etmiyoruz.az akıllı olun.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 24 Eylül 09:21
10

Merak Edenlere - Eyyyy yusuf ve yandaşları sizlere bolşans. Sizden anca cantacı olur.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 10:20
09

Brisalı Imalat Işçisi - Başda delegeler sonra temsilci ve şubemizle birlikte genel merkezin yanındayız sözleşme öncesi bizi karıştırmaya calışanlara fırsat verilmez. 3/5 kişiliksiz sözde gazeteci görevden alınan bir kacı kirli hayatlarını temiz insanlara yıkamazlar. Yıktırtmayız.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 10:05
08

Lassacılar - Dık dur eğilme brisa seninle 22 senedir yanındayız burası senin kalen genel merkez bi haber versin yeter. Alaattin başkan brisa seninle hıç kafanı yorma.fitneye fesata fırsat verme

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 10:03
07

Ambar - Brisada ambarda eskiden ekmek vermiyolardı şimdi bi telefonla ayağımıza geliyor Allah razı olsun. Sendikamız hep bizimle

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 09:59
06

Pirelli Destek - Başkan sen rahat ol izin ver yıkalım yakalım. Biz burdayız

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 09:58
05

Brisa Dan Saygılar - Brisada değişimlerin farkında herkes yeni sayfa acılıyor genel mekeze destek verelimki dahada duzelsin. Başkan işçiyi korur işçide başkanı sendıkasız bir ortam düşğnün sonra yorum yapın

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 09:57
04

Goodyear - Zamanında ağzını acmayanlar enflasyonun yarısına davul calınırken nerdeydınız. Başkana sahıp cıkıyoruz kımse lagaluga yapmasın. Fıtneciler siz cok beklersiniz. Lastıkiş kaledir yıkamassınız

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 09:55
03

İşçisin Sen - İşçi herşeyin farkısında sözleşme öncesi işverenin ekmeğine yağ sürmeye calışıyorlar. İşçiler genel merkezin yanında sonuna kadar inceldiği yerden kopar başkan arkandayız yureye dur. İnadına sendika inadina lastik iş

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 09:50
02

Brisa Bitirme - Sonuna kadar sendıkamızın arkasındayız

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 09:47
01

Renavatio - Buradan şunu söylemek istiyorum.osunda busunda değilim.yine sözleşme üzeri lastik iş sendikasını zayıflatma karalama kampanyaları başladı.bi takım kişilerde buna çanak tutuyor.bu sendikaya bu yapılırsa hepimiz kaybetmiş olmayacakmıyız.akıllı olalım arkadaşlar.işveren hiç iyi niyetli değil.bi takım kişileri sevindiriyorsunuz.herşey 3 kat artmış.hayat pahalılaştı.işvereni konuşan yok.köstekmi olursanız iyi bi sözleşme olur yoksa inadına sendika inadına lastik iş diyerekmi...herkesi anlayabiliyorum.daha önce ne olmuş ne olmamış bunun bize faydası olmaz.önümüze bakalım.sözleşme üzeri yapılan bu haksız iftiralar sizin iyiliğinize olan bişey değil.sizin demeniz lazımki inadına sendikalıyız.bekliyelim görelim.geçen sözleşme fabrikalar dünyada bile durmuştu.o süreçte sözleşme yaptık.yine eksiyle bitmedi.biraz sabır.kimse bana kızmasın ben isterimki hep birlikte sevinen olalım.az daha sabredelim.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 09:19


Kocaeli Markaları

Kocaeli Fikir Gazetesi , Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 320 01 62
Reklam bilgi