Dünya halklarının vicdanı uyanıyor

Hz.Ali (RA) Mısır’a vali olarak görevlendirdiği kişiye şu tavsiyede bulunduğu rivayet edilir.

‘’İnsanlarla ya dinden ya da Âdem’den kardeşsin. Kardeşlerin arasında adaletle hüküm ver.’’

Cenabı Hak Kuran-ı Kerim’de şöyle buyuruyor;

‘’…Zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur’’ (Bakara/193) Bir başka Ayet-i kerimede Cenabı Hakk’ın kesin emri ‘’ Sakın zulmedenlere dayanmayın, sonra size ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım edilmez.’’( Hud/113)

 Bu ayetlerin ışığında; mazlumların dini, imanı, kitabı, ırkı sorulmaz. Biz Müslümanlara hangi dinden, dilden, ırktan olursa olsun, mazlumların yanında zalimlerin karşısında durmamız farz kılınmıştır. Tarih boyunca böyle olmuştur, bundan sonrada böyle olacaktır.

                                        ***

Bugün Gazze’ de soykırım yapan terörist İsrail Devleti’nin ataları, Müslüman Araplarla birlikte İspanya’da Katolikler tarafından katledilirken 2. Beyazıt tarafından 1491 yılında soykırımdan kurtarılmış.

Devlet-i Aliye’nin en güzel şehirleri olan Selanik’e, İzmir’e, İstanbul’a yerleştirilmişler.

Bu topraklarda 532 yıl boyunca can, mal, akıl, nesil, din güvenlikleri sağlanarak yaşamaya devam etmişlerdir.

Ülkemizde yaşayan Yahudiler 1991 yılında Müslüman Osmanlı Devleti’ne olan şükranlarını göstermek için Beş yüzüncü yıl Vakfı’nı kurdular.

Yine 2. Dünya Savaşı sırasında Adolf Hitler’in soykırımından kaçan Yahudilerin sığınağı Türkiye Cumhuriyeti devletimiz olmuştur. Hatta Ankara Üniversitesi’ni kuran bilim adamlarının bir kısmı Yahudi kökenlidir.   

                                        ***

Siyonist İsrail Terör Devletin 7 Ekim’den bugüne kadar yaptığı soykırımında %70’i çocuk, kadın, ihtiyar olmak üzere 15.000’in üzerinde sivil savunmasız insan katlettiler. 30.000’e yakın insan yaralandılar. Bir milyonun üzerinde insan evinden barkından ettiler.

Bizim medeniyetimizde savaşın bir hukuku bir de ahlakı vardır:

Savaşta çocuklara, kadınlara, yaşlılara, savunmasız insanlara dokunulmaz; bağa, bahçeye, ormana, hayvanlara zarar verilmez, aman dileyene silah çekilmez.

Lakin gel gör ki İsrail Terör Devleti, Yahudi olmayanları insan olarak görmüyor. Kendileri dışındaki bütün İnsanları İnsanımsı hayvanlar olarak tanımlıyorlar. Başta mülteci kampları olmak üzere hastaneleri, okulları, camileri, kiliseleri, ağır bombardımana tutarak binlerce sivil mazlum masum insanı katlediyorlar.

                                        ***

Bugün ülkemizde ‘Gazze’de uygulanan soykırımdan bize ne var’ diyenler! ‘ Araplar bizi 1. Dünya Savaşı’nda arakadan vurdu’ diyerek genelleme yapanlar! Burası Müslüman bir ülke değil! diyerek vurdumduymaz tavırlar içinde olanlar!

Bilin ki bugün Gazze’yi kuşatan Siyonist haçlı Amerikan, İngiliz, Fransız savaş gemileri 1915 yılında da Çanakkale’yi kuşatmışlardı.

Adı geçen bu ülkeler PKK terör örgütüne her türlü silah, para ve mühimmat desteği vermekteler. Bugüne kadar ABD’nin bölgemizdeki Silahlı kuvvetleri olan PKK ile yapılan Mücadelede 40.000’e yakın şehit verdik. Bu mücadeleye trilyonlarca dolar para harcadık.

Herkes aklını başına toplasın!!  

                                        ***

Tarihi bilmeyenler şunu iyi bilsinler ki; bugün sınırları belli olmayan Terörist İsrail Devletinin sınırları çizilmemiştir. Arz-ı mevud  (vaad edilmiş topraklar) olarak inandıkları sınırları içerisinde, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgemizden 22 vilayetimiz bulunmaktadır. Dün Kudüs, bugün Gazze, yarın Suriye Irak İran derken; Nihai hedef Türkiye’dir!  

Gazze’nin, Kudüs’ün, Şam’ın, Bağdat’ın, Tebriz’in, Bakü’nün, Saraybosna’nın kaderi ve direnişi ne ise Ankara’nın, İstanbul’un, İzmir’in, Erzurum’un, Edirne’nin kaderi ve direnişi odur. 

 Dilimizi, dinimizi, tarihimizi, medeniyet değerlerimizi doğru bilen, aklının doğru kullanan, okumayı düşünmeği, teknolojiyi geliştirmeği farz bilen işini dosdoğru yapan nesiller yetiştirmeliyiz.

Gençlerimizin beyinleri, bizler farkına varmadan Siyonist Emperyalistlerin işgaline uğramaktadırlar. Bu işgal fiili işgalden daha tehlikelidir. Fiili işgali ortadan kaldırmaya her zaman muktedir olduk. Lakin kültürel işgallere son vermek yüzyılları alabilir. Biz kendimiz olmalıyız. Diline, dinine, tarihine, fikrine, kısacası medeniyet kodlarımıza bağlı bir gençliği inşa etmeliyiz.

                                        ***

Batı’nın sözde demokrasi, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, eşitlik kavramları  ile tek taraflı aşk yaşayan sözde aydınlarımız uyanın artık!!  300 yıllık bu sahte aşka son verin! 1991 yılında Kafkasya’da, Karabağ’da, 1992’de Bosna’da, 2023 yılında Gazze’de bu sözde haklar iflas etti.  2023 yılının dünyasında bütün insani, vicdani, ahlaki, hukuki değerler öldürüldü, mezara gömüldü, üzerine beton döküldü!

Lakin bugün Filistin’de uygulanan soykırım, dünyada bulunan bütün vicdanlı halklar tarafından tel ’in edilmektedir. Başta ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya ve hatta İsrail’de bulunan Siyonizm karşıtı Yahudiler tarafından protesto edilmektedir. Mescid-i Aksa / Filistin davamız dünyadaki dili, dini, ırkı ne olursa olsun vicdanlı halkların uyanmasına ve başlarında bulunan Siyonist haçlı sermaye çetelerinin iktidarlarına son verecektir. Şu bir gerçek ki; artık dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dünyanın başına yüzyıllardır bela olan Siyonist Haçlılar için sonun başlangıcı başladı. Dünyanın vicdanlı halklarının vicdanı uyanıyor.

Selam ve dua Dünyanın bütün vicdanlı halklarının üzerine olsun.                        

 

 

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Kemal Eren - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Fikir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Fikir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Fikir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Fikir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Fikir Gazetesi , Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 320 01 62
Reklam bilgi

Anket Kimi Cumhurbaşkanı görmek istersiniz?
Tüm anketler