Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım; Bir dönem daha icazet istiyorum!

Üç dönemdir Karamürsel Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan İsmail Yıldırım, bu seçimlerin şimdiden galibi oldu. Çünkü lakabı şuan için;  ‘Şampiyon’ olarak anılıyor.  Genç olmasının yanı sıra vatandaşla kurduğ

Üç dönemdir Karamürsel Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan İsmail Yıldırım, bu seçimlerin şimdiden galibi oldu.

Çünkü lakabı şuan için; 

‘Şampiyon’ olarak anılıyor. 

Genç olmasının yanı sıra vatandaşla kurduğu iletişimi imrendiren Yıldırım, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde de ‘Değişmeyen tek başkan’ oldu. 

Karamürselli bir dalgıcı kurtarmak için soğuk suya da atlayabilen sportif başkan Yıldırım, bu dönem vatandaşlardan kendisine icazet istiyor.

Aday olmadan önce hakkında çıkan ‘bağımsız aday’ iddialarına da açıklık getiren Yıldırım, bu dönem için çok heyecanlı olduğunun altını çiziyor.

Karamürselli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın ile çalışmanın kendisini heyecanlandırdığını belirten Yıldırım, vatandaşın vereceği her karara saygılı olduğunun altını çizmeden edemiyor.

İşte başkan Yıldırım ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportajımız…

* Kocaeli’de 12 ilçe belediye başkanı değişti, değişmeyen tek isimsiniz. Bu nasıl bir duygu?

-Bu tabi ki gurur kaynağı, mutluluk kaynağı ama bu bir ekip işi. Geçmişte yaptığımız çalışmalarının getirisi. Bu konuda bize destek olan il başkanımız, ilçe başkanımız ve milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu karar gururumuzu okşuyor ama sırtımıza da bir yük yükledi. Şimdi onları mahcup etmemek için daha çok çalışıyoruz.

*Kocaeli’de bu kadar büyük bir değişimi bekliyor muydunuz? Kendinizle ilgili bir endişeniz oldu mu?

-Açıkçası bu kadar büyük bir değişimi beklemiyordum. Şahsımla ilgili devam kararını bekliyordum ancak tek başıma kendimin kalmasına şaşırdım.

BAĞIMSIZ ADAY OLMAZDIM 

*İsminiz yeniden açıklanmadan önce ‘Aday olmadığı takdirde bağımsız aday olacak’ iddiaları ortaya atıldı. Bu güne kadar hep sustunuz, bu söylentileri açıklığa kavuşturur musunuz?

-Söylentiler benim de kulağıma geldi ama bu konu hiç düşünmediğim bir şey. Parti mensubu olarak buraya kadar geldik, bağımsız aday gibi bir davranış artık benim kişiliğimle de uyuşmuyor. 3 dönem belediye başkanlığı yaptık zaten neden böyle bir şey yapayım ki? Aday gösterilmeseydim de bağımsız aday olmazdım.

YENİ DÖNEM BENİ HEYECANLANDIRIYOR 

*Yeniden belediye başkan adayı gösterildiniz. Belediye başkanlığınızın son dönemi nasıl geçti, yeni dönem için neler bekliyorsunuz?

-Bu seçim belediye başkanlığı seçimi gibi gözüküyor ama Türkiye’nin 2018 yılında yaşadığı başkanlık seçiminin rövanşı olarak değerlendirilebilir. Daha önce ayrı ayrı partiler seçime girerken, liderlerimizin bir araya gelmesiyle Cumhur İttifakı adı altında önemli bir süreçteyiz. Sadece saf bir yerel seçim olmaktan ziyade ulusal bazlı değerlendirileceği aşikar. Karamürsel olarak geçtiğimiz dönemde yaptıklarımızı anlatacağımız, şimdi ise hayalimiz olan Karamürsel’i anlatacağız. Vatandaşımızdan bir dönem için icazet isteyeceğiz. Bilinmeyen tanınmayan birisi değiliz, yaptıklarımız da ortada.

Tabi ki her istediğimizi gerçekleştiremedik, bunu da bilerek isteyerek yanlış yapmadık. Herkesin gönlüne hoş gelmeyen işler yapmış olabiliriz ama kanun var, nizam var. Herkesin her istediğini gerçekleştirmek mümkün değil, eksik kaldığımız yerler de olabilir. Önemli olan eskiden bugüne Karamürsel’deki değişim. Huzurun başkenti Karamürsel sloganımız insanlar tarafından benimseniyor, benim için en güzel tarafı bu.

Önümüzdeki dönem için heyecanlanıyoruz. 2014-2019 yılları arasında 200 milyonluk yatırımı Karamürsel’e kazandırdık. İnsanlarımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalar yaptık ama tabi ki eksik bitmez. Önümüzdeki dönemde bizi daha çok heyecanlandıran unsur Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Tahir bey, Karamürselli ağabeyimiz; onun bize sunacağı çalışmalar olduğunu biliyoruz. Vatandaşımız bizlere ortak icazeti sunarsa mutlu insanların yaşadığı Karamürsel i hayata geçirmek istiyoruz.

Yeni dönem için heyecanlıyız, bir dönem daha vatandaşımıza hizmet etmek istiyoruz. Tabi bu vatandaşın takdiri olacak. Geçmişte yaptığımız birçok hizmet var, bizi seven, bize destek veren birçok Karamürselli hemşehrimiz memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Biz her kesimin oyuna talibiz. Bizler bir şey söylerken mantıklı söylemeliyiz, hayali şeylerden bahsetmemiz lazım. 2014’te hazırladığımız proje kitapçığımızdaki neredeyse tamamına yakınını yaptık. Bu da bizim için bir gurur kaynağı…

*Yine bir dedikoduya daha açıklık getirelim. Hep ilçe başkanı ve yönetimi ile aranızda sıkıntı olduğu öne sürüldü. Bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu?

-Siyasetin gereği bunlar bazen spekülatif iddialar ortaya alıyor. Ancak unutulan bir şey var; o da gerçek hiçbir zaman saklı kalmaz. Bu tarz dedikoduların içerisinde yoğurulmayan bir insanım. Geçmişte biz de bunları duyduk ama hiç önemsemedim.

MİLLET EN DOĞRU KARARI VERİR 

*Bir tarafta Cumhur İttifakı olarak siz, bir tarafta ise Millet İttifakı’nın adayı Ahmet Çalık var. Rakibinizi tanıyorsunuz aynı zamanda, nasıl bir seçim dönemi geçireceksiniz?

-Ahmet bizim meclis üyemiz, 5 senedir birlikte görev yapıyoruz. Ben Cumhur İttifakı’nın adayıyım; kendisi de CHP, İYİ Parti ve HDP’nin adayı. Saadet Partisi aday çıkaracak mı çıkarmayacak mı henüz belli değil. Biz kurumsal yapımızı temsil eden insanlarız. Ben nasıl ki Cumhur İttifakı’nın kurumsal yapısını temsil ediyorsam da kendi ittifakının kurumsal yapısını temsil ediyor. Her birimiz çıkacağız ve vatandaşımıza yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız. Sonuçta son kararı millet verecek. Milletin verdiği her karar doğru karardır. Kendini doğru anlatıyorsan, geçmişin doğruysa vatandaş sana zaten icazet verir.

KENDİME GÜVENİYORUM 

*İki dönemdir belediye başkanlığı görevini yürütüyorsunuz. Bu seçimde yine kendinize güveniyor musunuz, herhangi bir endişeniz var mı?

-Bir seçim yarışının içindeyiz, bu çerçevede çalışıyoruz. Sandık kutsaldır benim için, kimsenin buna ipotek koymaması gerekir. Ben kendimden tabi ki eminim, vatandaşa kendimi iyi anlattığımda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sandıktan çıkacak her kararı başımın üzerine koyarım.

*Geçtiğimiz yıllarda sadece 3 dönem belediye başkanlığı yaparım diye açıklamalarınızı hatırlıyorum. Açıklamanıza binaen, bu sizin son döneminiz mi?

-Bundan sonraki başka bir dönem olması şahsım adına mümkün değil zaten yaşım itibariyle de son dönemim olacak. Sonrasına da kendi yolumuza bakacağız. Ancak bu dönem benim için özel. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Tahir ağabeyle çalışma fırsatı beni çok heyecanlandırıyor. İnşallah bu dönemi de güzel bir şekilde değerlendiririz.

*Karamürselli olan Tahir Büyükakın, ilçeye pozitif ayrımcılık yapar mı? Böyle bir beklentiniz var mı?

-Tabi ki başkanımızın ilçemizle ilgili çok güzel düşünceleri var. Biz de hak etmediğimiz şeyleri istemeyiz. Her şeyin Karamürsel’de olmasını isteyen bir yapımız yok. Vatandaşımızın talepleri var, biz onları arzu edeceğiz, onlar gerçekleşecek. Mantıksız ve ölü yatırımlara bizim kapımız kapalı, sonuçta bu milletin parası.

* AK Parti rozeti yerine Karamürsel Belediyesi’nin simgesi olan rozeti takıyorsunuz. Bazen bu konuda da eleştiriliyorsunuz…

-Karamürsel Belediyesi’nin simgesi olan rozeti takıyorum. Ben belediye başkanıyım. İyi bir Ak Partiliyim ama ben aynı zamanda iyi bir belediye başkanıyım, herkesin başkanıyım. Herkesle oturup sohbet eden, istekte bulunduğu ya da talepte bulunduğu bir kişiyim. Rozet takmamam demek partili değilim manasında değil. Karamürsel’in simgesini yakamda taşıyorum, arzu ediyorum ki herkes taksın.

2019 YILININ ORTALARINDA BİTECEK 

*Karamürsel ilçesiyle ilgili son dönemde yüksek sesle eleştirilen proje, battı çıktı. Bu proje ne zaman bitecek, sizin için bir risk değil miydi?

-Bu çok önemli bir karardı, seçim öncesi böylesi bir yatırım riskliydi. Evet zor bir süreç ama Karamürsel’in hayali olan üst ve altı birleştiren bir çalışma. Orada bugüne kadar çok sayıda vatandaşımız da hayatını kaybetti. Bu çalışmayı doğru anlatmamız gerekiyordu, anlattık da.

Amiyane tabirle; hastayı yatırıyorsunuz açık kalp ameliyatı yapıyorsunuz, kalbini içerisinden çıkarıp masaya koyuyorsunuz. Bu tabi ki büyük bir sıkıntı olacak. Biz de şuan Karamürsel’in tam göbeğinde açık kalp ameliyatı yapıyoruz. Bir an önce başlayıp bitmesi lazımdı. Bir ara müteahhidimiz yaşanan sıkıntılar nedeniyle hafif çalıştı ama şuan her şey yolunda. İnşallah çalışma da 2019 yılının ortasında bitecek.

VATANDAŞIMIZDAN İCAZET İSTİYORUZ 

*Bu dönem Karamürsel için hangi projeleri göreceğiz?

-Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, sloganım da olan gönül belediyeciliğini Karamürsel’de hayata geçireceğiz. Hayatın içerisinde yaşayan vatandaşlarımızı mutlu edecek projelerimiz olacak. Genç ve kadınlara yönelik güzel projelerimiz var, belli bir yaşın üzerinde emekliliği hak eden vatandaşlarımızı da unutmadık.

*Son olarak Karamürsel halkına neler söylemek istersiniz?

-2019-2024 seçimleri aynı zamanda Cumhuriyet’in 100. yılına yaklaşan önemli bir dönem. Bizim hedef ve hayallerimiz var. Bunları gerçekleştirmek, halkımızdan icazet istemek için yollara düştük. Bugüne kadar yaptıklarımız ortada, elbette her yaptığımız doğru demiyoruz. Ama bizim hayalimiz; huzur başkenti olan Karamürsel’de mutlu insanların yaşadığı Karamürsel’i ortaklaşa ikna etmek. Bu noktada da vatandaşımızdan destek istiyoruz, onların verdiği kararı da başımızın üstüne koyarız.  

12 Şub 2019 - 11:34 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Fikir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Fikir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Fikir Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Fikir Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Kocaeli Fikir Gazetesi , Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 320 01 62
Reklam bilgi