AK Partili Tutuş’tan İzmit Belediyesi’ne “inceleme komisyonu” önerisi

İzmit belediye meclis toplantısı bugün Belsa Plazada bulunan Meclis Salonunda yapıldı. İzmit Belediye Başkanı CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet 11-13 Mayıs’ta İsveç’te gerçekleştirilecek olan ICLEI Dünya Kongresi’ne katılması nedeniyle meclisi İzmit Belediyesi Başkan Vekili Çetin Sarıca yönetti. Meclis’te 27 madde görüşülerek karara bağlandı.

İNCELEME KOMİSYONU ÖNERİSİ

AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş meclis toplantısında “İnceleme komisyonu” kurulmasını önererek İzmit Belediyesi’nin şirketlerinin araştırılmasını talep etti. İzmit Belediyesi Başkan Vekili Çetin Sarıca’ya ise “komisyon neden kurulmuyor, neden cevap vermekten kaçıyorsunuz?” diye sordu. İzmit Belediyesi Başkan Vekili Çetin Sarıca ise, “ Denetim raporlarında bir sorun yok, isterseniz suç duyurusunda bulunabilirsiniz” dedi.

“BU ŞEFFAF TAVRINIZ İZMİT BELEDİYESİ’NE YAKIŞIYOR”

Sözü alan Muharrem Tutuş, “Biz gerekeni söyledik, neden cevap vermiyorsunuz diyoruz, suç duyurunda bulunun diyorsunuz. Suç duyurusu meclis başkanının görevidir, daha sonra biz suç duyurusunda bulunabiliriz Savcılığa suç duyurusunda bulunmak denetim komisyonunu görevi değil. Bu şeffaf tavrınız İzmit Belediyesi’ne yakışıyor. Millet ne dediğinizi anlıyor. Ben imzamızın arkasındayız. Vakitle alakalı bir problem var bunları inceleyelim diyorum. Biz bununla alakalı da gereğini yaparız. “ dedi

- Kocaeli Fikir Gazetesi , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://kocaelifikir.com/haber/10202492/ak-partili-tutustan-izmit-belediyesine-inceleme-komisyonu-onerisi