Şener İnce ile Mehmet Demirtaş bir araya geldi!

Geçtiğimiz hafta yapılan İzmit Belediye Meclisi’nde araç alımı konusunda tansiyon yükselmiş, ortalık karışmıştı. Meclisi izlemeye gelen CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Demirtaş ise geçtiğimiz aylarda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e hakaret eden AK Partili meclis üyesi Erkan Aksoy’a tepki göstermişti. Belediye başkanı Hürriyet’e mecliste bağıran AK Partili meclis üyesi Erkan Aksoy’a hitaben CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Demirtaş, ‘Sen hakaret etmiş insansın, sana ne oluyor, kafanı kırarım’ deyince ortalık karışmıştı.

GEREKLİ CEZAYI ALIR DEMİŞTİ…

Meclisi izlemeye gelen CHP’liler ile AK Partili meclis üyeleri, meclis salonun dışında birbirlerine iddialarda bulunmuştu. Bu olaya tepki gösterenlerden biri de AK Partili meclis üyesi Şener İnce idi. Şener İnce, bağırarak ‘O adamı buraya getirin’ demişti. Araya girenler tarafından olay yatıştırılırken, AK Partili meclis üyesi Şener İnce sonrasında ise ortaya çıkan görüntüler nedeniyle özür dilerken “Bu hadsizliği yapanlar umarım hem belediye yönetimi hem de ait olduğu parti tarafından gerekli uyarı ve cezayı alırlar” demişti.

KONUŞTUK, HELALLEŞTİK

Konuyla ilgili CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ise dün yaptığı basın toplantısında “Mehmet Demirtaş’ın tırnağını bile vermem’ diyerek kendisine sahip çıkmıştı. Bugün ise şok bir gelişme yaşandı. CHP İzmit eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ikili bir araya getirdi. CHPli Mehmet Demirtaş ile AK Partili Şener İnce aralarında konuyu hallettiklerini belirtirken açıklamayı ise Küçükkaya yaptı. Küçükkaya sosyal medya hesabından “İki ağabeyimle buluştuk. Konuştuk, helalleştik.. Siyasette davanızı savunurken de kibar ve anlayışlı olabilirsiniz. Aynı kentin evlatlarıyız. Düğünümüz bir, cenazemiz bir.. Yunus Emre’nin öğüdü hepimizin kulağına küpe olması dileğiyle” dedi.

KONUYU KAPATTIK

Buluşmayla ilgili AK Parti Meclis üyesi Şener İnce de "Hepimiz insanız.Her insan hata yapabilir,hatadan rücû etmek ise erdemli insanların işidir. Kısa bir süre önce Meclis’te yaşanan tatsız olay henüz soğumamışken, Sevgili Dost Mehmet Ümit Küçükkaya aradı. İnsanca ve İslamca bize düşen bu davete icabet etmekti. Mehmet Başkan kardeşimiz,Mehmet Demirtaş beyefendiyle buluşturdu. Her ikimiz de;Sevgi dili varken,nefret dilini terketmenin İnsaniyet ve Siyaset adına daha faydalı olacağı üzerinde ittifak ederek kendi adımıza helâlleştik ve konuyu kapattık. Değerli kardeşim Mehmet Ümit Küçükkaya’ya bu naif ve insani hassasiyeti için teşekkür ediyorum" dedi. 

- Kocaeli Fikir Gazetesi , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://kocaelifikir.com/haber/11190380/sener-ince-ile-mehmet-demirtas-bir-araya-geldi