Ahmet Hazer'in ablası özür diledi!

İzmit Belediyesi Basın Yayın Birimi çalışanı  Ahmet Hazer, geçtiğimiz  gün işten kovulduğun duyurmuş  sosyal medya hesabı üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirmişti. Bununla da kalmayan Hazer, WhatsApp konuşmalarını deşifre etmişti. Ahmet Hazer’in paylaşımlarına CHP’den meclis üyesi adayı olan ablası Seli Aze Hazer’den hem açıklama hem de özür geldi. Abla Hazer açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ben Selin Hazer. İzmit doğumluyum. Hayat mücadelesi veren genç mimarlardan biriyim. Test kitapları ve projeler arasında geçen bir süreçten sonra iş hayatına atıldım ve kendimi İzmit’te girişimci mimar olarak buldum. 25 yaşında bir çok milletvekili, belediye başkanları ve şehrin önemli isimleriyle bir araya gelip sohbet etme ve hatta fotoğraf çekilme imkanım oldu. Bu , akranlarım hala üniversite bitirmek için çabalarken benim için gurur vericiydi.

NEDEN BU KADAR ÇOK YÜKLENİLİYORDU

Gel gelelim siyaset girişimime… 26 yaşımda 24. Sıra Yerel Belediye Meclis Üyesi Adayıydım. Fatma Başkanın aday olduğunu duyduğumda hem başarılı bir kadın hem vekil bir kişilik olduğundan kendimi yakın hissettim. Zaten İzmir’de okumam ve sebebi ile gelen bir CHP, altı ok; Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Milliyetçilik, Devletçilik ve İnkılapçılık hayranı olan biri olarak CHP örgütüne girmem çok ani ve hızlı oldu. Seçim dönemi de hakkımda birçok ileri geri yazılar haberler yapılmaya başlandı. Şoktaydım. 24. Sırada olan bir adaya neden bu kadar çok yükleniliyordu?

GENÇTİM,ÜZÜLDÜM,SUSTUM

Gençtim üzüldüm, sustum. Yapılan haberler bir döneme kadar yericiydi. Aslında partideki büyüklerimin beni partiye kattıkları için mutlu olmalarını isterdim. İzmitliyim. İzmitlilere hitap edebilirim. Gencim, gençlere hitap edebilirim. Kadınım kadınlara hitap edebilirim. Mimarım, mimarlara ve akademik insanlara hitap edebilirim. Sağ görüşlü insanlara hitap edebilirim, sol görüşlü insanlara hitap edebilirim. Bir çok kesimden oy çekebilecek olmama rağmen bir süre itildim. Çalışma azmimi ve hırsımı gören basın ‘Bu kız çok çalışıyor, CHP’nin Selin’i var’ dedi yine itildim.

KARDEŞİM AKP YÖNETİMİNDE ÇALIŞIYORDU

Ben bu süreçleri yaşarken erkek kardeşim AKP’nin yönetimindeki belediyede çalışıyordu. O zaman da demiştim, yine diyorum belediyelerde herkes çalışabilir. AKP yönetiminde sadece AKP’liler çalışacak diye bir şey yok. Varsa bana söyleyin bilelim . Ona göre iş arayalım?‍ Benim adaylığım açıklanır açıklanmaz erkek kardeşimin işine son verildi . Ve biz ailecek çok üzüldük. Fatma Başkanın yanına gittim. Hiç unutmuyorum, köyde yürürken söyledim. Böyle böyle oldu, benim yüzümden işten çıkarıldı. ‘Başkanım haber yaptıralım mı bu olayı? Hayır Selin’ dedi. İnsanları ürkütmeyelim.

SAHADA VE PARTİMİN YANINDAYDIM

Ben de Fatma Başkana ve seçim çalışmalarına zarar vermemek için sustum. Daha çok hırslandık ve ailece seçim için çalıştık . Üzerine 15 yıl sonra CHP zafer elde etti. Ne mutlu bize. Ardından Fatma Başkan bana verdiği sözü tuttu ve bir süre sonra kardeşimi işe geri aldı . Çok sevindik. O da canla başla çalıştı. Aldığı her kuruş alın teridir. Corona döneminde bile herkes evinden haber yazarken o sahadaydı. Zor günler …. Sonrasında belediye ya bu topluluk insanlar bilemiyorum Ben hiç bir zaman belediye kanadında olmadım. Sahada ve partimin yanındaydım.

KEŞKE BÖYLE OLMASAYDI

Ne olduysa kardeşimin işine geçen hafta son verildi. Keşke ve keşke ailecek çalışmış emekçiler olarak bu işten çıkarılma olayları ve sebepleri benimle bizimle paylaşılsaydı, kol kırılır yen içinde kalır keşke bilseydik olanları belki elimizden bir şey gelirdi gereken neyse onu yapardık bilemiyorum . Kardeşim ve ailem çok üzüldüler. Kardeşimin sosyal medyasındaki paylaşımlarını yanlış buluyorum. Öfke anıyla yazdığı, kırılmış gençlik gururu ile yazdığı üzücü şeylerdir. Keşke böyle olmasaydı.

ÖZÜR DİLİYORUM

Ben onun adına Fatma Başkan’dan ve bu olaylar zincirinde üzdüğü tüm partililerimden özür diliyorum. Ülkemdeki , Partimdeki tüm iyi insanları seviyorum Ülkeye bir çivi çakmış herkes benim memleketlimdir ve CHP gönüllüsü yoldaşı olarak sevmeye devam edeceğim.”

- Kocaeli Fikir Gazetesi , Gündem bölümünde yayınlandı
https://kocaelifikir.com/haber/7655741/ahmet-hazerin-ablasi-ozur-diledi