SMA hastası Ela için yardım çağrısı!

Amasya’da yaşayan Hüseyin ve Ece Beyazgül çiftinin 9 aylık çocukları Ela SMA hastası. 4,5 aylıkken SMA tanısı konulan Ela için ailenin İzmit’te yaşayan yakınları yardım kampanyası başlattı. Amasya’da başlatılan yardımlara İzmit’ten destek veren Harun Kır, tüm Kocaeli halkına destek çağırısında bulundu.

Ela’nın tedavisi için en ucuz teklif, Dubai’den 2.2 milyon dolar olarak geldi. Aile ve gönüllüler bu rakamın şuan itibariyle yüzde 18’ini toplayabildi. Tedavinin gerçekleşmesi için önce bu paranın toplanması, ardından da Ela’nın ya 13 kiloyu geçmemesi ya da 2 yaşını aşmaması gerekiyor.

GEREKLİ İZİNLER ALINDI

Şuan normal beslenmesine başlayamayan Ela için acilen gerekli paranın bulunması şart. Aile için yardım toplayan ve tüm hayırseverlere seslenen Harun Kır, “Aile ve bizler tüm ilgili kurumlardan gerekli izinleri aldık. Valilik başta olmak üzere tüm kurumların toplanan yardımdan haberi ve onayı var.

Tüm duyarlı vatandaşların, iş insanlarının, kent yöneticilerinin ve kanaat önderlerinin desteğini bekliyoruz. Bizler elimizden geldiği kadar yardım toplamaya çalışıyoruz ama maalesef yeterli olmuyor.

Şuan 77 bin 500 kişi 200’er TL bağış yapsa bebeğimiz kurtulacak. Rakam çok büyük ama binlerce duyarlı insan bir araya gelirse küçük miktarlarla büyük paralar toplayabilir ve Ela’yı hayata bağlayabiliriz” dedi.

Ela bebek için yardımda bulunmak ve ona deste olmak isteyenler Harun Kır’a 05434273845 numaralı telefondan ulaşabilir.

 

- Kocaeli Fikir Gazetesi , Gündem bölümünde yayınlandı
https://kocaelifikir.com/haber/7698567/sma-hastasi-ela-icin-yardim-cagrisi