Çınarlı Camii’nin şadırvanı yok!

1933 yılında Urgancı Ahmet Çelebi tarafından yaptırılan Çınar Camii, yıllar içerisinde değişime uğramış, 1954-1971 yılları arasında ilave kısımlar yapılmıştı. 1999 Marmara Depremi’nde ciddi hasar alınan cami ibadete kapatılmış ve 2018 yılında yıkılmıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yenileme kararıyla birlikte yeniden yapımına başlanan Çınarlı Camii, geçtiğimiz ocak ayında açılmıştı. 2 milyon 400 bin lira bedelle ihaleye çıkarılan Çınarlı Camii’nde 400 kişi aynı anda ibadet edebiliyor.

ŞADIRVAN ORTADA YOK

Ocak ayında hizmete açılan camiye ibadet yapmak için gelenler ise o günden bu yana sıkıntı yaşıyor. Yaklaşık 9 ay önce ibadete açılan caminin çadır ve lavaboları halen yapılmadı. İbadetini yapmak için camiye gelen vatandaşlar şuan orada abdest alamıyor. Cami içerisinde sadece bir lavabo bulunurken o da su içmek için kullanılıyor. Ancak çaresiz kalan vatandaşlar su içilen çeşmeden abdest almak zorunda kalıyor.

SADECE KAZI YAPILMIŞ

Vatandaşlar camiyi müteahhittin yapacağım demesine rağmen 9 aylık süreçte halen yapılmadığını öne sürdü. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve müteahhitte verilen şadırvan için kazı yapıldığı ancak bir türlü beton atılmadığı öğrenildi. Beton atılmadığı için şadırvanın da yapılamadığı camide vatandaşlar artık bu soruna çözüm bulunması talebinde bulunuyorlar.

 

 

 

 

 

- Kocaeli Fikir Gazetesi , Gündem bölümünde yayınlandı
https://kocaelifikir.com/haber/7757188/cinarli-camiinin-sadirvani-yok