Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği'nde yeni dönem başladı

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, yeni dönemin ilk toplantısını İzmit Öğretmenevi’nde yaptı. İlk toplantıda konuşan birliğin yeni başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği ile yeni bir sürece geçtiklerini duyurdu. Toplantıya; Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Arha, Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkan Vekili Feyzullah Divli, Bağımsız Sağlık Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız, Reşat Öktem, Selçuklu Düşünce Kuruluşu başkanı Ahmet Baykuş ve Kocaeli Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Taylan Katak da katılım sağladı.

YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ

Toplantıda yeni icra kurulunun tanıtımı ve devir teslim programı gerçekleştirildi. Milli Kuruluşlar Birliği’nin 4 yıldır dönem sözcülüğünü yapan Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, "Birliğimiz artık daha kurumsal bir yapıya geçiş yapıyor. Dönem sözcülüğü sistemi yerine öncelikli görevleri Milli Kuruluşlar birliğinin hizmetleri olan icra kurulumuzun değerli üyeleri ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşacak hizmetler üreteceği bir döneme giriyoruz. Tüm Türkiye'ye örnek olan birlikteliğimiz inşallah bundan sonrada daha hayırlı işler yapacaktır. Yeni sistemimiz ve yeni icra kurulumuz hayırlı olsun. Şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa faydalar sağlasın" diyerek helallik istedi.

HAYIRLI İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

İcra kurulunun başkanlığına seçilen Yücel Alpay Demir, Eren Elmalı'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Toplantıda yeni icra kurulunu tanıtan Demir, "Milli Kuruluşlar bu toplumun derdiyle dertlenen, tüm değerlerini sahiplenen bir yapı olarak yeni yönetimde sağcı, solcu, Milliyetçi, Atatürkçü, Milli Görüşçü gibi ayrımlar yapmadan toplumun her kesiminden erdemli insanını bir araya getirerek birlik ve beraberlik içerisinde hayırlı işlere imza atacaktır” dedi. Yeni başkan Demir, toplantıda yeni icra kurulunu da tanıttı.

YENİ İCRA KURULU

Milli Kuruluşlar Birliği’nin yeni icra kurulu şöyle; Birlik Başkanı Yücel Alpay Demir, İcra Kurulu Üyeleri Gültekin Görüm, Fevzullah Divli, Adem Şahinkaya, Fatma Gülşen,  Numan Uysal, İrfan Memiş, Murat Yılmaz, Hanife Serindere, Kemal Kuşkan, Eyüp Cüce, Çetin Gürol.

- Kocaeli Fikir Gazetesi , Gündem bölümünde yayınlandı
https://kocaelifikir.com/haber/7788080/kocaeli-milli-kuruluslar-birliginde-yeni-donem-basladi